Обновен: 09:15 | 9 септември 2024

“Медиците” лидери в Универсиадата

Завършиха състезанията по тенис на маса и крос

По материала работи: Борис Проданов

Завърши турнира по тенис на маса, които е част от XVII Варненската студентска универсиада. Състезание се проведе в залата на Икономически университет – Варна, и в него взеха участие над 40 студенти от шестте варненски университета. След многочасови оспорвани срещи победител в мъжкия турнир е Калин Кисев от Икономически университет – Варна, а сребърното отличие отиде отново при представител на домакините Бранимир Белчев. Почетното трето място остана за Хрисимир Тодоров от Медицински университет – Варна.

При жените в турнира се включиха около 15 студентки, като доминация имаше представителката на Медицински университет - Варна и след изиграване на всички срещи, класирането придоби следния вид: 1. Лили Мерпоор (МУ), 2. Весела Андреева (ИУ), 3. Мария Стойкова (ИУ).

На база индивидуалните турнири при мъжете и жените, бе направено и отборно–комплексно класиране, като се вземат резултатите на четиримата най-предно класирали се състезатели от всеки университет по спорта тенис на маса: 1. Икономически университет, 2. Технически университет и 3. Медицински университет.

Именно “медиците” победиха в кроса от Универсиадата. Това стана в слънчевия преди обед на неделния ден в Морската градина. В състезанието взеха участие 42 студенти от всички висши училища в града.

Дисциплината за мъжете беше 2000 метра, а за нежния пол 1000 метра или една обиколка от Летния театър до Пантеона и обратно.

Най-подготвена и победителка в бягането при жените е състезателката от Икономически университет – Варна, Лора Колева с време 3,18 минути. Среброто с много малка разлика грабна състудентката й от икономическия Елица Димитрова с време 3,27 минути. На почетна стълбичка за третото място се качва и Радостина Пейчева от Медицински университет, с резултат 3,30 минути.

Победителят в дисциплината при мъжете е отново студент на Икономически университет – Варна, и той се казва Валентин Паскалев с време 5 минути и 55 секунди. Второто място е за участника от Технически университет Светлин Николов с време от 6,34. Бронзовият медал остана за Стефан Михайлов от “медицината”.

На база индивидуалните класирания и точките описани в наредбата, които те носят, се образуват отборни класирания - мъже: 1. Висше училище по мениджмънт, 2. Медицински университет – Варна, Технически университет; жени: 1. Технически университет, 2. Икономически университет и 3. ВСУ “Ч. Храбър”.

Комплексно класиране: 1. Медицински университет, 2. Технически университет, 3. Икономически университет.

За всички призьори в 17-ата Универсиада са предвидени купи, медали и предметни награди от община Варна.

Официалната церемония по закриване и награждаване ще се състои на 24 април.